Opsionet Turbo

From Binary options wiki

Faqja kryesore

Hyrje në opsionet binare

Bazat e opsioneve binare

Konceptet kryesore

Llojet e opsioneve binare

Tregtimi i opsioneve binare

Regjistrimi në platformë

Hapja dhe mbyllja e tregtimeve

Treguesit dhe analiza e tregut

Brokerat e opsioneve binare

IQ Option Pocket Option Olymp Trade Binomo Expert Option

Strategjitë e opsioneve binare

Martingale alban

Analiza e qirinjve

Strategjia e trendit

Strategjia e shkallëve

Sinjalet dhe robotët për opsionet binare

Llojet e sinjalit

Përshkrimi i robotëve

Renditja e robotëve

Komuniteti i tregtarëve të opsioneve binare

Forume alban

Blog alban

Mediat sociale alban

Artikujt e opsioneve binare

Lajme dhe rishikime të tregut

Intervista me tregtarë të suksesshëm

Artikuj tutorial dhe video mësimore

Pyetjet e bëra më shpesh


Opsionet Turbo janë një lloj opsioni binar me një kohë skadimi shumë të shkurtër, që zakonisht varion nga 30 sekonda deri në 5 minuta. Ato njihen gjithashtu si "opsione 60 sekondash" ose "opsione të shpejtësisë". Opsionet Turbo janë të njohura në mesin e tregtarëve që preferojnë tregtimin me ritme të shpejta dhe janë në kërkim të fitimeve të shpejta.

Parimi bazë i opsioneve turbo është i njëjtë si për llojet e tjera të opsioneve binare. Tregtarët duhet të parashikojnë nëse çmimi i një aktivi do të jetë më i lartë apo më i ulët se një nivel i caktuar në kohën e skadimit. Megjithatë, me opsionet turbo, tregtarët duhet ta bëjnë këtë parashikim brenda një kohe shumë të shkurtër.

Opsionet Turbo janë të përshtatshme për tregtarët me përvojë, të cilët janë në gjendje të analizojnë shpejt tregun dhe të marrin vendime të shpejta. Ata kërkojnë një nivel të lartë vëmendjeje dhe fokusi, si dhe një strategji tregtare të zhvilluar mirë. Për shkak të kohës së shkurtër të skadimit, opsionet turbo konsiderohen gjithashtu të jenë më të rrezikshme se llojet e tjera të opsioneve binare.

Disa tregtarë preferojnë të përdorin opsionet turbo si pjesë të strategjisë së tyre tregtare, në kombinim me lloje të tjera opsionesh binare ose instrumente financiare tradicionale. Natyra me ritme të shpejta të opsioneve turbo mund të shtojë emocione në procesin e tregtimit, por tregtarët duhet të jenë gjithmonë të vetëdijshëm për rreziqet e përfshira dhe të menaxhojnë kapitalin e tyre me mençuri.

Opsionet Turbo, të njohura gjithashtu si opsionet "60 sekonda", janë një lloj opsioni binar që kanë një kohë skadimi shumë të shkurtër, zakonisht duke filluar nga 30 sekonda deri në 5 minuta. Ky lloj opsioni është i popullarizuar në mesin e tregtarëve që duan të bëjnë fitime të shpejta nga lëvizjet afatshkurtra të çmimeve.

Këtu është një shembull se si funksionon një opsion turbo:

Le të themi se jeni duke tregtuar në çiftin e monedhës EUR/USD dhe besoni se çmimi i euros do të rritet kundrejt dollarit amerikan në 60 sekondat e ardhshme. Ju vendosni të blini një opsion turbo me një kohë skadimi 1 minutësh dhe një pagesë prej 80%.

Nëse çmimi i euros rritet me të vërtetë brenda 60 sekondave të ardhshme, ju do të merrni një pagesë prej 80% të investimit tuaj. Megjithatë, nëse çmimi i euros bie, ju do të humbni të gjithë investimin tuaj.

Opsionet Turbo janë instrumente me rrezik të lartë dhe me shpërblim të lartë dhe duhet të tregtohen vetëm nga tregtarë me përvojë që janë të kënaqur me rreziqet e përfshira.الفئات (الأقسام) في موقع ميدياويكي حول الخيارات الثنائية, 二元期权, बाइनरी विकल्प, opções binárias,binêre opsies , tùy chọn nhị phân , δυαδικές επιλογές, ორობითი ოფციები, binære optioner, ongakhetha kanambambili , אופציות בינאריות,


Albanian - opsionet binare Amharic - ባይነርየ ምረጥዎች Arabic - الخيارات الثنائية Armenian - 2 նիշանոց ընտրանքներ Azerbaijani - ikili seçimlər Bengali - বাইনারি অপশন Bosnian - binarne opcije Bulgarian - бинарни опции Cebuano - binary nga mga opsyon Chamorro - saina binåriu Chinese (Simplified) - 二元期权 Chinese (Traditional) - 二元期權 Croatian - binarne opcije Czech - binární opce Danish - binære optioner Dutch - binaire opties English - binary options Esperanto - binaraj opcioj Estonian - binaarsed valikud Fijian - veitikina vakadua Filipino - binary na mga pagpipilian Finnish - binäärioptiot French - options binaires Georgian - ბინარული ოფციები German - binäre Optionen Greek - δυαδικές επιλογές Hawaiian - koho piliokaʻa Hindi - बाइनरी विकल्प Hmong - Hmong - qhov kev nyab xeeb ntawm cov khoom binary Hungarian -Hungarian - bináris opciók Ilocano -Ilocano - mga binary a pili Indonesian -Indonesian - opsi biner Italian -Italian - opzioni binarie Japanese -Japanese - バイナリーオプション Karen -Karen - ဘီနားဖြင့် အရွယ်ရှိသော ရွေးချယ်မှုများ Kazakh -Kazakh - ерекше опциялар Khmer -Khmer - ជម្រើសបេនាទីទីមួយ Korean -Korean - 바이너리 옵션 Kurdish -Kurdish - ئاپشنی دووگانه Kyrgyz -Kyrgyz - булагы менен тандоонууну улантуу Lao -Lao - ທາງເລືອກບາຍເດືອນ Latvian -Latvian - binārās opcijas Lithuanian -Lithuanian - binarinės parinktys Macedonian -Macedonian - бинарни опции Malagasy -Malagasy - fivarotana fampiasana dimy Malay -Malay - pilihan binari Maori -Maori - whiringa pūkete Marshallese -Marshallese - jolet ilo kajo Mongolian -Mongolian - 2-н утгаар сонгох сонголтууд Montenegrin -Montenegrin - binarne opcije Norwegian -Norwegian - binære opsjoner Persian -Persian - گزینه‌های باینری Polish -Polish - opcje binarne Portuguese -Portuguese - opções binárias Romanian -Romanian - opțiuni binare Russian -Russian - бинарные опционы Samoan -Samoan - toa o faamaumauga Serbian -Serbian - binarne opcije Sesotho -Sesotho - maqhinga a binary Sinhala -Sinhala - බයිනරි විකල්ප Slovak -Slovak - binárne opcie Slovenian -Slovenian - binarne možnosti Somali -Somali - xulashada binary Spanish -Spanish - opciones binarias Swahili -Swahili - chaguo za binary Swati -Swati - amaphulodi e-binary Swedish -Swedish -binära optioner Tagalog -Tagalog - mga binary na opsyon Tahitian -Tahitian -hope parau faahou Tajik -Tajik - гузаронидани байнарии духтарон Thai -Thai - ไบนารีออปชั่น Tongan -Tongan -tokoni fakahinohino Tsonga -Tsonga - binary options Tswana -Tswana - dikgopolo tsa binary Turkish -Turkish - ikili opsiyonlar Turkmen -Turkmen - ikili opsiýalar Ukrainian -Ukrainian -бінарні опціони Urdu -Urdu - بائنری آپشن Uzbek -Uzbek - ikki xilma-xillik muxolifatlar Vietnamese -Vietnamese - tùy chọn nhị phân Xhosa -Xhosa - amaphulodi e-binary Yoruba -Yoruba - àwọn ìtọ́ka ìbínà Zulu -Zulu - amabhulodi we-binary